Mikulovský zámek

Ta nejviditelnější a snad nejznámější dominanta Mikulova byla původně královským, později lichtenštejnským hradem. V roce 1575 přešel zámek do moci Ditrichštejnů. Po zničujícím požáru v roce 1945 je rekonstruován do dnešní podoby, ke které neodmyslitelně patří i zámecký park - místo jako stvořené pro klidné, ničím nerušené procházky.

Více o Zámku

Svatý kopeček

Přijíždíme-li k městu z jihu nebo z východu, naskytne se nám překrásný pohled na táhlý vrch s bílými skalami, svahy částečně krytými lesem, s bílým poutním kostelem Sv. Šebestiána, zvonicí a dalšími stavbami křížové cesty na temeni. Historická krása města je tu ve vzácné shodě s dílem přírody.

Více o Sv. kopečku

Kozí hrádek

Je jednou ze tří skalnatých dominant města Mikulova. Na Kozím vrchu, ležícím za sedlem proti přístupu do hradu, byla v 15. století vybudována dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem, prolomená zejména v 1.patře střílnami.Dnes odtud můžeme pohlédnout na celý městský areál, ze kterého vyzařuje podivné ovzduší plné romantiky a kouzla.

Více o Kozím hrádku

Ditrichštejnská hrobka

Ditrichštejnská hrobka, uzavírající dnes východní stranu náměstí, je stavbou s pohnutou historií. Kardinál František Ditrichštejn zde po papežském povolení z roku 1623 založil při kapucínském klášteře tzv.Loretu, napodobeninu Santy Casy (Svaté chýše) v italském Loretu, nad níž byl postaven a v roce 1656 vysvěcen kostel sv. Anny.

Více o hrobce

Mikulovské náměstí

Každý kámen vestavěný do mikulovských domů vypráví více než osm set let starý příběh města, které vás nenechá na pochybách, že se nacházíte na místě, kudy kráčela historie a utvářely se dějiny. Přirozené centrum města ve své dnešní podobě vzniklo v posledních desetiletích 16. století, přesunem původního náměstí do těsné blízkosti vstupu do zámku.

Více o náměstí

Židovský hřbitov

Proslulý židovský hřbitov o rozloze 19180m2 je jedním z největších židovských hřbitovů na Moravě nejen svou rozlohou, ale i svým významem. Je rozložen na okraji bývalé židovské čtvrti na svahu Kozího vršku. Nejnavštěvovanější částí mikulovského židovského hřbitova je tzv. rabínský vršek, kde byli pohřbíváni místní rabíni a od poloviny 16.století také moravští zemští rabíni.

Více o hřbitovu

Lednicko-valtický areál

Majestátné zámky jsou obklopeny rozlehlými zahradami. Upravené záhony pokrývá květinový koberec. Zvlněné lány zlatavých polí přecházejí v zelenavé lesy. Romantickou krajinu zdobí rybníky, jejichž třpytivé hladiny jsou posety lekníny. Podél upravených cest stojí mnoho skvostných staveb. To všechno vytvořili ruku v ruce s přírodou Lichtenštejni.

Více o LVA

Cykloturistika

Mikulov a celý region vás k cykloturistice přímo vybízí. Krajinu kolem Mikulova a Pálavských vrchů protkává síť kvalitních značených cyklostezek včetně několika dálkových a mezinárodních tras. Na stezky se proto můžete na kolech vydat bez obav a trasu si lze samostatně naplánovat podle fyzické zdatnosti nebo Vašich zájmů.

Více o cyklistice

Novomlýnské nádrže

Lákadlem pro všechny milovníky koupání, vodních sportů a rybaření jsou Novomlýnské nádrže. Zejména rekreační oblast Pasohlávky s přírodní nádrží patří k nejoblíbenějším místům milovníků dovolené u vody. Nacházejí se tu písčité i travnaté pláže s pozvolným vstupem do vody, tobogán, dětská hřiště, skákací hrad, lunapark a jiné atrakce.

Více o koupání

×

Online rezervace? Skvělý nápad!

Následující formulář slouží jako online poptávka ubytování. Potřebujeme jen několik údajů o vás, a pokud chcete, můžete vybrat i preferované pokoje, které chcete rezervovat. Po odeslání poptávky rezervaci potvrzuje naše recepce.

Základní údaje

Kontaktní údaje, příjezd a odjezd. Vyplňte prosím všechna pole.

Zadejte jméno Zadejte počet osob Zadejte datum příjezdu Zadejte datum odjezdu Zadejte mobilní telefon Zadejte platný e-mail

Pokoje na Templu

Vyberte prosím pokoje v budově Templ, které jsou součástí rezervace.

Pokoje na Gardenu

Vyberte prosím pokoje v budově Garden, které jsou součástí rezervace.

Odesláním rezervace potvrzujete, že souhlasíte s Rezervačními a storno podmínkami.

×